Termíny

14.5.2018 - 22.6.2018 - Zkouškové období

19.6.2018 13:00 - 26.9.2018 20:00 - 3. ročník Startup Festivalu

1.7.2018 - 31.8.2018 - Hlavní prázdniny

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
BusinessPort

Pojďte s námi dělat BUSINESS. Co funguje u nás, NABÍZÍME I VÁM.

DSC_0912

 

BusinessPort neboli korporátní linka xPORTu je tady pro firmy. Nabízí konzultační know how VŠE na trhu. Přináší inovativní přístup k řešení firemních projektů. Garantujeme dosažení přidané hodnoty pro zákazníka.

Jak?

BusinessPort realizuje inovativní projekty pro zákazníky ve všech oblastech, ve kterých se VŠE profiluje. Umí sestavit průřezový tým (marketing, finance, IT) mladých mozků. Do týmů, které na BusinessPort projektech pracují, totiž zapojujeme i studenty. Pro studenty je to možnost získat skvělou praxi, pro firmy cesta, jak se dostat k neotřelým nápadům. Dále je BusinessPort místem pro realizace vlastních projektů VŠE s komerčním potenciálem.

Délka programu: dle projektu (1-6 měsíců)

Přínos?

o   Pro firmy:

  • out of box pohled na vybranou problematiku
  • Mladý realizační tým s neotřelými nápady pod dohledem zkušených mentorů

o   Pro studenty:

  • Zisk praxe ve firmě
  • Účast na zajímavých projektech
  • Možnost využít práci i pro tvorbu odborných publikací a studií

Podívejte se, na čem teď pracujeme a na naše reference

 

DSC_0841

 

Kompetenční centra & zájmové projekty

BusinessPort navazuje na spolupráci mezi studenty a firmami, která od roku 2012 funguje na Fakultě informatiky a statistiky. Tato spolupráce má formu tak zvaných „kompetenčních center“. Jejich cílem je, aby se studenti již na škole dostali k práci na reálných projektech pro praxi za podpory špičkových informačních technologií, které mají firmy k dispozici.

K propojení mezi studenty a firmami dochází následovně. Skupina studentů si vybere určité téma související s činností firmy, která kompetenční centrum podporuje. Studenti a vyučující se následně naučí pracovat s moderními IT technologiemi, kterým se firma věnuje, a od firmy dostanou k vypracování pilotní projekt. Pokud jsou obě strany s průběhem spolupráce spokojeny, tým studentů a vyučujících začne s firmou spolupracovat na dlouhodobějších projektech.

V současné době na VŠE aktivně působí 5 následujících center. Všechna centra velmi úzce spolupracují s národními či nadnárodními společnostmi.

  • Retail Analytics (Savoir-faire, Marketingový institut, Apios, HP, Mall, Komerční banka)
  • Open Data
  • Healthcare (MSD IT Global Innovation Center)
  • Software Quality Assurance
  • Unstructured Data

Více o kompetenčních centrem na ZDE