xPORT Board

xPORT Board je poradní skupina ředitele xPORTu. Skládá se z profesionálů v oblastech podnikání, investice do firem, řízení a dalších. xPORT Board posuzuje a hodnotí projekty, které procházejí xPORTem, dává jim zpětnou vazbu a předává své zkušenosti.

Milan Nidl
Chair of the board & Director of Informatics Centre VŠE

NeMilan Nidljvětší zkušenosti má v oblasti IT governance a tvorby a implementace IT strategií. Jsou výsledkem dlouholetého působení v managementu ICT velkých společností. V ČEZ, a.s. působil v roli ředitele IT, ve skupině ČEZ v roli jednatele a ředitele pro strategii, rozvoj a bezpečnost poskytovatele IT služeb. V roce 2006 vyměnil své působení v energetice za finanční sektor. Do konce roku 2015 působil v holdingu VIG v roli člena představenstva společností Kooperativa, a.s. a České podnikatelské pojišťovny, a.s., kde přímo řídil oblast ICT, některé segmenty pojištění, zákaznickou podporu a oblast sdílených služeb. Současně působil ve Vídni v Hlavním výboru IT strategie pro celý holding VIG. Nyní řeší strategie akvizicí v oblast IT pro finanční skupinu (private equity) v ČR. Současně zde zodpovídá za strategii vývoje vlastních unikátních řešení v oblasti BI a velkých dat.

Martin Kešner
Member of xPORT Board

Martin Kesner 800x800

Více než osm let se věnuje propagaci podnikání mezi mladými lidmi, formou konzultací a organizací vzdělávacích akcí pro začínající podnikatele. V roce 2008 spoluzakládal Institut rozvoje podnikání při VŠE. Založil soutěž podnikatelských záměrů Vodafone Nápad roku. Působí ve Venture Capital fondu J&T Ventures, kde má na starosti sourcing a exekuci projektů v portfoliu. Je členem představenstva společnosti Zeitgeist Health SE. Od roku 2009 působí na Katedře managementu VŠE v Praze.

LinkedIN

 

Štěpán Alexa
Member of xPORT Board

Štěpán má více než 12 let zkušeností v oblastech řízení a praktické realizace korporátního výzkumu a vývoje, produktově orientované transformace organizace a prodeje v odvětvích telekomunikací a financí. V současné době je technologickým ředitelem ve společnosti Symfonie Capital zodpovědným za budování portfolia systémů a zároveň členem investičního výboru Symfonie Angel Ventures. Předtím pracoval jako ředitel prodeje ve společnosti Oracle Corporation, kde měl na starosti prodej telekomunikačních systémů ve střední, východní Evropě a Rusku. Před jeho příchodem do společnosti Oracle Štěpán vedl výzkum a vývoj v Sitronics JSC – jedné z největších high-tech společností ve východní Evropě poskytující řešení pro operátory jako je MTS nebo Vodafone, Dále je partnerem ve společnostech UpVision a MatchBoard.co a členem představenstva Aliance pro bezpilotní letecký průmysl.
V rámci xPORTu má Štěpán na starosti aPORT a investorský program. Je odpovědný za nastavení, zavedení a spuštění programu pro akceleraci firem a konceptu spolupráce s investory.

LinkedIN