Termíny

14.5.2018 - 22.6.2018 - Zkouškové období

19.6.2018 13:00 - 26.9.2018 20:00 - 3. ročník Startup Festivalu

1.7.2018 - 31.8.2018 - Hlavní prázdniny

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
FAQ

Související stránky

xPORT obecně

1. Proč právě xPORT? Co vše xPORT nabízí?

xPORT VŠE je bezpečným přístavem na cestě za horizont vlastních možností.

Každý se může stát součástí a za pomoci naší komunity překonávat své vlastní hranice. Pro podnikatele představujeme místo, kde mohou svému nápadu vdechnout život a přetavit jej v prodejný produkt/službu. Jsme tu nejen pro podnikatele, ale i pro všechny aktivní studenty, kteří chtějí získat zkušenosti a to prostřednictvím práce na reálných projektech.

2. Pomůže mi xPORT získat pracovní zkušenosti?

Určitě! Jsi na správné adrese. V rámci BusinessPORTu (korporátní linky xPORT) se můžeš zapojit do korporátních projektů, kde v menším týmu talentovaných studentů pracuješ na konkrétním zadání s naší partnerskou společností. Pracujeme především na projektech v oblastech HR, IT a inovací produktů a služeb. Jediné, co pro zapojení do projektů potřebuješ, je tvé nadšení posouvat se dál, samostatnost a spojení se s námi. Kontaktuj nás přímo nebo přes formulář.

Zkušenosti můžeš načerpat také jako xporťák nebo člen našich startupových týmů. Tady pro tebe máme volné židle!

Pro startupy

1. Co je to Open House a jak probíhá?

xPORT otevírá své brány novým nápadům každý měsíc a to vždy první úterý v měsíci. V pěti minutách představíš svůj podnikatelský nápad a následuje zpětná vazba a diskuze se zástupci xPORT zodpovědnými za inkubační program. Prezentace probíhá „za zavřenými dveřmi“ mezi tvým týmem a dvěma až třemi zástupci xPORT, takže se o bezpečnost svého nápadu nemusíš bát.

Po prezentaci se ihned dozvíš, zdali jsi do xPORT přijat a hned následující den u nás můžeš začít makat.

2. Jak se registrovat?

Registraci na Open House provedeš přes registrační registrační formulář na našem webu.

Jelikož se Open House koná každý měsíc, můžeš si vybrat z několika termínů. Po přihlášení Ti náš iPORT koordinátor zašle potvrzení registrace a podrobné instrukce. Konkrétní čas tvé prezentace záleží na domluvě.

3. Mohu registrovat jakýkoliv projekt?

Jsme tu pro startupy ve všech fázích vývoje. xPORT neklade meze kreativitě a zaměření nápadů. Jelikož jsme součástí VŠE, můžeme Ti pomoci se znalostmi v nejrůznějších oborech; od trhu s IT, přes ekonomické a marketingové obory, po výrobní podniky.

4. Co znamenají pojmy zkušební měsíc a inkubace?

Po přijetí do xPORT (na základě prezentace na Open House) je ti poskytnut tzv. „zkušební měsíc“ v xPORT, kdy můžeš pravidelně docházet do našeho přístavu a pracovat na svém projektu. Během zkušebního měsíce máš čas rozmyslet si, zdali chceš v xPORTu se svým startupem růst a prostředí a podmínky ti vyhovují.

Inkubace je tříměsíční inkubační program pro startupy, který navazuje na zkušební měsíc. Inkubace má svá pravidla a tobě poskytne široké spektrum možností, jak posunout svůj nápad vpřed.

5. Jak probíhá inkubace?

V průběhu tříměsíčního inkubačního programu Ti xPORT nabízí stálé pracovní místo v open space, dále možnosti rezervací konferenčních místností, setkání s mentory, mentorské workshopy a zpětnou vazbu, PR podpora a další množství služeb. Na pravidelných setkáních si s ostatními startupisty vyměňuješ zkušenosti, sdílíš nové informace a rozšiřuješ své kontakty. Čekají Tě Review (setkání s ostatními týmy a představení pokroků každého z týmů), Fck up afternoon (sdílíme ponaučení z toho, co se nám nepovedlo) a společné xportí snídaně.

Po tříměsíční inkubaci máš možnost ještě 2x inkubaci prodloužit za menší motivační poplatek.

6. Co když nemám tým?

Ve dvou (a více) se to vždycky lépe táhne, to platí i pro podnikání. Pokud nemáš tým, ale máš odhodlání čelit nástrahám ve vodách byznysu, pomůžeme Ti rozjet tvé podnikání. V nejlepším případě i najít další tahouny do tvého projektu.

7. Co když mám zatím jen nápad?

Inkubační program je otevřen pro startupy v jakékoliv fázi. I s pouhým nápadem můžeš u nás mít za tři měsíce hotový business model a první prototyp.

8. Bere si xPORT podíl v projektu?

Tvá firma zůstává jen a pouze v tvých rukách.