Startup Festival

Startup Festival je akce, která se točí kolem startupů a úspěšných byznys počinů. Letošní č. ročník Startup Festivalu se uskuteční 11. října opět na půde VŠE, se vstupem ZDARMA pro všechny. Hlavní myšlenkou festivalu je propojit a rozšířit startupovou komunitu offline, představit novinky na trhu a aktuální témata startupového světa, propagovat možnost práce ve startupu jako alternativu klasického zaměstnání. Startup Festival je jak pro startupy, tak i pro jejich partnery a investory, zákazníky a zájemce o práci.  Na loňském třetím ročníku jsme přivítali 2700 účastníků.

Festival nabízí hned několik možností, jak se ponořit do startupového světa a naučit se něco nového. Můžete navštívit veletrh startupů, kde se prezentuje přes 30 firem. Najdete tu jak mladé, na trhu zatím neusazené startupy, tak i slibně rozjíždějící se byznysy. V loňském roce mezi účastníky patřily firmy jako například Rohlik.cz, Bileto, Trisbee, Applifting, LSi, HoppyGo, Zoxcall a další. Jako na každém správném festivalu se zájemci mohou zapojit do různých aktivit a soutěží, které si pro ně firmy připraví. Na stánku Behavee bylo možné otestovat své ego a u COTU představili prototypy výrobků a 3D tiskárnu přímo při práci.

Na to, jak to vypadalo loni, se podívejte do fotogalerie

Celý den probíhají tematické panelové diskuze, workshopy a přednášky, které rozhodně stojí za to vidět. Mezi prezentovaná témata patří financování startupů, sales, partnerství firem nebo zahraniční expanze startupu. Celkem 7 workshopových místností loni doslova praskalo ve švech, například Česká spořitelna uspořádala workshop na téma Lean Canvas, který je alfou a omegou pro začínající podnikatele. Stejně tak byla naplněná aula na přednášce od Grow with Google, a i když v Rohlik.cz frontám příliš nefandí, zájemci o přednášku Tomáše Čupra si v jedné menší postáli.

Aftermovie ze Startup Festivalu 2018

Letošní ročník Startup Festivalu se tedy vrací v říjnu a my se už nemůžeme dočkat, co nám letos přinese. Posledně jsme měli tu čest obohatit novými myšlenkami přibližně 2700 návštěvníků a věříme, že toto číslo dál poroste.

STAŇTE SE SOUČÁSTÍ STARTUP FESTIVALU

Pokud máte firmu, která nemůže na veletrhu stánků chybět, nebo máte zájem pro návštěvníky Startup Festivalu uspořádat workshop či přednášku, neváhejte kontaktovat:

Program a vystavující firmy

Kamila Rychtaříková
Partner & Event director, xPORT VŠE
kamila.rychtarikova@vse.cz

Mediální a marketingová spolupráce

Noema Hipká

PR & Marketing Manager, xPORT VŠE

noema.hipka@vse.cz