Startup Festival

Startup Festival je akce, která se točí kolem startupů a úspěšných byznys počinů. Koná se na půde VŠE se vstupem ZDARMA pro všechny. Hlavní myšlenkou festivalu je propojit a rozšířit startupovou komunitu offline, představit novinky na trhu a aktuální témata startupového světa, propagovat možnost práce ve startupu jako alternativu klasického zaměstnání. Startup Festival je jak pro startupy, tak i pro jejich partnery a investory, zákazníky a zájemce o práci.  Na loňském 4. ročníku jsme přivítali 2700 účastníků.

„Startup Festival navštěvujeme za Busyman.cz každoročně, ale až v roce 2019 jsme se poprvé stali partnery a využili tak možnost mít vlastní stánek a předat naše zkušenosti v rámci one2one konzultací. Výsledkem byly desítky rozhovorů, výměny kontaktů a navázání nových spoluprací. Startup Festival je pro nás eventem, který rozhodně patří mezi nejzajímavější v ČR a můžeme doporučit každému, kdo ať již má projekt, či hledá nové informace, partnery a možnosti.“

Jakub Domitra, Executive Director at Busyman.cz

Festival nabízí hned několik možností, jak se ponořit do startupového světa a naučit se něco nového. Můžete navštívit veletrh startupů, kde se prezentuje přes 30 firem. Najdete tu jak mladé, na trhu zatím neusazené startupy, tak i slibně rozjíždějící se byznysy. V minulých letech mezi účastníky patřily firmy jako například Rohlik.cz, Bileto, Trisbee, Applifting, LSi, HoppyGo, Zoxcall a další. Jako na každém správném festivalu se zájemci mohou zapojit do různých aktivit a soutěží, které si pro ně firmy připraví. Na stánku Behavee bylo možné otestovat své ego a u COTU představili prototypy výrobků a 3D tiskárnu přímo při práci.


Na to, jak to vypadalo loni, se podívejte do fotogalerie

Celý den probíhají tematické panelové diskuze, workshopy a přednášky, které rozhodně stojí za to vidět. Mezi prezentovaná témata patří financování startupů, sales, partnerství firem nebo zahraniční expanze startupu. Celkem 7 workshopových místností loni doslova praskalo ve švech, například Česká spořitelna uspořádala workshop na téma Lean Canvas, který je alfou a omegou pro začínající podnikatele. Stejně tak byla naplněná aula na přednášce od Grow with Google, a i když v Rohlik.cz frontám příliš nefandí, zájemci o přednášku Tomáše Čupra si v jedné menší postáli.

 

Aftermovie ze Startup Festivalu

 

STAŇTE SE SOUČÁSTÍ STARTUP FESTIVALU

Pokud máte firmu, která nemůže na veletrhu stánků chybět, nebo máte zájem pro návštěvníky Startup Festivalu uspořádat workshop či přednášku, neváhejte kontaktovat:

Program a vystavující firmy, mediální a marketingová spolupráce

Kamila Rychtaříková
Partner & Event director, xPORT VŠE
kamila.rychtarikova@vse.cz