Startup Festival

Startup Festival je akce, která se točí kolem startupů a úspěšných byznys počinů. Hlavní myšlenkou festivalu je propojit a rozšířit startupovou komunitu offline, představit novinky na trhu a aktuální témata startupového světa, propagovat možnost práce ve startupu jako alternativu klasického zaměstnání. Startup Festival je jak pro startupy, tak i pro jejich partnery a investory, zákazníky a zájemce o práci.  Na loňském třetím ročníku jsme přivítali 2700 účastníků.

Festival nabízí hned několik možností, jak se ponořit do startupového světa a naučit se něco nového. Můžete navštívit veletrh startupů, kde se prezentuje přes 30 firem. Najdete tu jak mladé, na trhu zatím neusazené startupy, tak i slibně rozjíždějící se byznysy. V loňském roce mezi účastníky patřili například Rohlik.cz, Bileto, Trisbee, Applifting, LSi, HoppyGo, Zoxcall a další. Jako na každém správném festivalu se zájemci mohou zapojit do různých aktivit a soutěží, které si pro ně firmy připraví. Na stánku Behavee bylo možné otestovat své ego a u COTU představili prototypy výrobků a 3D tiskárnu přímo při práci.

Jak to na festivalu vypadalo uvidíte v naší fotogalerii

Celý den probíhají tematické panelové diskuze, workshopy a přednášky, které rozhodně stojí za to vidět.  Mezi prezentovaná témata patřilo financování startupů, sales, partnerství firem nebo zahraniční expanze startupu. Celkem 7 workshopových místností doslova praskalo ve švech, například Česká spořitelna pořádá workshop na téma Lean Canvas, který je alfou a omegou pro začínající podnikatele. Stejně tak byla naplněná aula na přednášce od Grow with Google, a i když v Rohlik.cz frontám příliš nefandí, zájemci o přednášku Tomáše Čupra si v jedné menší postáli.

Aftermovie ze Startup Festivalu 2018

Příští ročník Startup Festivalu bude již čtvrtý v pořadí a my se nemůžeme dočkat, co nám letos přinese. Posledně jsme měli tu čest obohatit novými myšlenkami přibližně 2700 návštěvníků a věříme, že toto číslo dál poroste.

Pokud se chcete stát součástí Startup Festivalu, kontaktujte:

Program a vystavující firmy

Kamila Rychtaříková
Partner & Event director, xPORT VŠE
kamila.rychtarikova@vse.cz

Mediální a marketingová spolupráce

Noema Hipká

PR & Marketing Manager, xPORT VŠE

noema.hipka@vse.cz