KPMG Data Festival

KPMG Data Festivalu se uskuteční v novém termínu 23. října 2020 na VŠE.

Data Festival boří mýty kolem dat a složitosti práce s nimi. Je tu pro všechny zájemce o datovou problematiku z řad jednotlivců, firem, studentů, laiků i odborníků a poukazuje na důležitost dat pro business. O tom, že data-driven není jenom budoucnost, ale hlavně současnost se mohou účastníci každoročně přesvědčit na desítkách workshopů, na interaktivních přednáškách nebo v rámci panelových diskuzí.

Data Festival má za sebou dva velice úspěšné ročníky, naposledy přítáhl až téměř 3000 návštěvníků. Zasáhl témata jako Data, analytika a business, Data a zdraví, Data v marketingu, Data v logistice nebo Data v umění. Návštěvníci se vzdělávají v oblasti IoT, Blockchainu, strojového učení, AI a její etiky nebo například v oblasti dat v HR. Na vlastní kůži si mohou vyzkoušet vizualizaci dat, datové analýzy, vyhodnocování vlastních sportovních dat, Power BI a zlepšit se v data-driven marketingu. Na letošním programu pečlivě pracujeme a po spuštění registrací se bude možné přihlásit přímo na webu KPMG Data Festivalu.

 

Nasajte atmosféru Data Festivalu na fotografiích

 

Kromě bohatého programu mohou návštěvníci Data Festivalu nasávat informace o nových trendech i na veletrhu firem, který nabízí reálné ukázky práce s daty. Doposud si na veletrhu mohli návštěvníci prohlédnout například práci firem KPMG, Komerční banka, JoyfulCraftsmen, ČSOB, CRA nebo si vyzkoušet inovativní brýle pro rozšířenou realitu Microsoft Hololens. Na stánku firmy Dolphin Consulting si pro zájemce připravili Eye tracking a ukázali, jak funguje lidský mozek u správně navrženého dashboardu. Adastra ukázala Sphero: generátor real-time dat, Billigence sbírali data z výkonu účastníků a na stánku Avastu se mohli zapojit do soutěže o hodinky. Ze startupového světa návštěvníci mohli vidět úspěšné Miomove a jejich chytré boty, nebo technologický startup CleverAnalytics.

O tom, že datům patří zítřky dnes již není pochyb. Pokud chcete být součástí Data Festivalu, kontaktujte:

Program a vystavující firmy, mediální a marketingová spolupráce

Kamila Rychtaříková
Partner & Event director, xPORT VŠE
kamila.rychtarikova@vse.cz

 

Nakonec malé ohlédnutí za KPMG Data Festivalem 2019 v číslech.