Core team xPORTu

Ota Novotný, Ph. D.
Executive Director
LinkedIn

ota_novotny_foto_2014Ota je koordinátorem kompetenčních center VŠE, ve kterých pracují studenti a vyučující na projektech firemních partnerů univerzity. Je také vedoucím Katedry informačních technologií na Fakultě informatiky a statistiky.

Titul Ph.D. v oboru informatika získal na VŠE. Ve svém oboru se zajímá především o aplikace business intelligence, pokročilou analytiku v oblasti marketingu, IT služby v oblasti správy, modelování a měření. Působil v řadě konzultantských a vývojových projektů spojených s těmito obory. Ota je spoluautorem 10 knih, autorem a spoluautorem několika učebnic, sborníků z konferencí a článků.

 

Kamila Rychtaříková
Partner & Event Director
LinkedIn

Kamila přišla do xPORTu z marketingu větších technologických společností. Má zkušenosti s komplexním řízením a plánováním marketingových aktivit, organizováním eventů, public relations a sestavování marketingových strategií společnosti.

V rámci xPORTu má na starosti organizaci externích eventů a komunikaci s partnery.

 

Noema Hipká
PR & Marketing Manager
LinkedIn

Noema vystudovala žurnalistiku na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Do xPORTu přišla po čtyřech letech praxe v slovenském deníku Nový Čas. Předtím působila na oddělení externí komunikace Allianz – SP.

V rámci pozice PR & Marketing Manager se stará o externí komunikaci a veškerou propagaci xPORTu i startupů, které v něm působí. Týmům také pomáhá nastavit správnou komunikační strategii, která je klíčem k vybudování úspěšné značky.

 

Jakub Stránský
B2B Incubation & B2BStars Program Manager
LinkedIn

Jakub Stránský v roce 2012 založil společnost Techambition s cílem využít potenciál počítače ve výuce technických předmětů. Dnes produkty Techambition využívá víc než 15 % středních škol v Čechách.

V xPORTU vede program B2B Incubation a připravuje program B2B Stars zaměřený na prodej a marketing ve startupech po inkubační fázi.

 

Tereza Bendová
Office manager
LinkedIn

Tereza vystudovala Sociální a mediální komunikaci a z předchozích zaměstnáních má několikaleté zkušenosti v oblasti medií, kde působila nejprve na pozici Sales manager a následně se uplatnila jako produkční a Event manager. Tereza přišla do xPortu z mateřské dovolené.

V xPORTu v rámci pozice Office Manager dbá o jeho bezproblémový chod a udržování příjemné pracovní atmosféry.

 

Stanislav Richter
Strategy Consultant
LinkedIn

Stanislav_RichterStanislav má zkušenosti se zakládáním a vedením start-upů (SNACKER Inc.; GC Retail Group Inc.; Farfalia Inc.). V xPORTU je odpovědný za jeho chod, strukturování programu, nastavení projektu a mezinárodní vztahy akcelerátoru.

Před nástupem do xPORTu získával zkušenosti v poradenské společnosti PwC (Business Analyst / Consultant in Business Recovery Services) a 3M (Business Analyst and Marketing Coordinator). Stanislav studuje doktorandský program na Katedře Mezinárodního obchodu VŠE. Jeho oborem je projektový výzkum podnikatelského prostředí, konkurenceschopnost a export malých a středních podniků v počátečních stádiích jejich fungování (SMEs/start-ups). Na VŠE také pracoval jako studentský tajemník rektorky a byl tak odpovědný za více než 60 studentských organizací, které na univerzitě působí.

 

Martin Potančok
Data & Business Program Manager
LinkedIn

Potancok_photoMartin má více než 8 let zkušeností v oboru softwarového vývoje a poslední tři roky pracuje jako projektový manažer na softwarových projektech pro mezinárodní společnosti (např. Siemens, Linet, Eurest, CZ LOKO, Emerson Climate Technologies etc.).

Kromě projektového managementu se Martin věnuje oblasti zdravotnictví a zvláště informačním systémům využívaným ve zdravotnictví. Jako student doktorandského programu se zaměřuje na IS/ICT sourcing strategie ve zdravotnických zařízení a také spolupracuje na projektech s IT globálním inovačním centrem společnosti MSD. V rámci xPORTu má Martin na starosti cPORT.