23.10.2017 18:00 - Co obnáší softwarový vývoj

25.10.2017 18:00 - Testování

Nejlepším startupem podnikatelského akcelerátoru xPORT VŠE je Crowdholding

Ve čtvrtek 2. března proběhlo v podnikatelském akcelerátoru xPORT Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE) vyhlášení nejlepšího startupu roku. Vítězem tzv. Demo Day a zároveň výhercem odměny rektorky VŠE ve výši 20 tisíc korun se stala firma Crowdholding. Ta, podobně jako Kickstarter, představuje internetovou platformu pro přímou podporu startupů. Originalita Crowdholdingu spočívá v tom, že lidé startup nepodporují penězi, ale svým know-how a nápady. "Crowdholding redistribuuje výnos mezi veřejnost, která skrze nápady a podporu poskytovanou společnostem pohání inovaci. V tom vidím budoucnost,“ říká Ethan Clime, zakladatel startupu.

Vyhlášení vítězů se zúčastnily také rektorka VŠE prof. Hana Machková nebo paní Kelly Adams-Smith, Chargé d'Affaires Velvyslanectví USA v Praze, která během svého projevu uvedla: “Z dnešních prezentací jsem nadšená. Talent je všude kolem nás, ale příležitostí, jak ho uplatnit, je málo. Společnost, která tyto příležitosti vytváří, je daleko před těmi ostatními."

Ředitel xPORTu Ota Novotný představil také novinky, které tento rok podnikatelský akcelerátor čekají. Za účasti zástupců šesti evropských  univerzitních inkubátorů (University of Pavia (IT), University of Deusto, Bilbao (ES), University of Southern Denmark (DK), University of Jean Moulin, Lyon III (FR), Lappeenranta University of Technology (FI)), xPORT ohlásil přípravu mezinárodní sítě univerzitních inkubátorů.

Podrobnosti naleznete v tiskové zprávě.